12825180_548590778648448_1870689675_n

Bez przysiadu nie ma zadu, czyli o kształtowaniu pośladków


Podobno mężczyźni dzielą się na „tyłkowych” i „piersiowych”. Na pierwszych ogromne wrażenie robią kobiety ze zgrabnymi pupami, na drugich panie o obfitym biuście. Ile w tym prawdy stwierdzić potrafi psycholog (może bardziej seksuolog), ja natomiast z całą pewnościa mogę Wam poradzić jak zbudować okrągłe i jędrne pośladki.

Brazylijskie pośladki, czy szafa trzydrzwiowa?

Artykuł kieruję do kobiet, które widzą ogromną różnicę między dużymi brazylijskimi pośladkami, a tyłkiem jak szafa trzydrzwiowa, jednak dla ścisłości ustalamy podstawową różnicę:

W pierwszym przypadku mówimy o wypracowanych  mięśniach. Każdy  półdupek składa się z trzech mięśni- pośladkowego wielkiego, średniego i małego. To masa tych mięśni powoduje, że pupa jest okragła, odstająca i jędrna.

Mięśnie te pokryte są warstwą tłuszczu, która u większości kobiet ma tendencje do odkładania się w okolicy bioder. Kiedy warstwa ta osiąga imponujące rozmiary, wówczas mówimy o tyłku jak szafa trzydrzwiowa.

Płaskodupie

Nie ma nic odkrywczego w stwierdzeniu, że żeby tyłek był mniejszy, trzeba mniej jeść i więcej się ruszać. Jednak duża część dziewczyn mających w sobie dość determinacji, żeby trzymać dietę zamienia szafę trzydrzwiową na płaskodupie. Brzuch robi się płaski, talia węższa, ale w miejscu gdzie powinny być pośladki nie ma nic.e82c82ff5a3c43ecce5dd9943c10e57c

Najczęściej popełniane błędy

To mięśnie kształtują naszą sylwetkę, ale utrzymanie ich kosztuje nas (nawet w spoczynku) ogromną ilość energii. Dieta niskokaloryczna powoduje, że ciało będzie pozbywać się części masy mięśniowej, którą musi odżywiać, żeby działać jak najmniejszym kosztem. Jeśli nie będziesz ćwiczyć siłowo, nie przekonasz organizmu, że warto utrzymać muskulaturę. Osiągniesz sylwetkę „skinny faty”, a tyłek będzie miał wypukłość deski do krojenia.

Jakie ćwiczenia wykonywać?

Podstawą treningu powinny być złożone ćwiczenia wykonywane z dodatkowym ciężarem (o ile aktualna siła na to pozwala). Będą to przysiady, wyroki, wejścia na podest, martwy ciąg na prostych nogach, wypychanie bioder w górę z ciężarem.12746369_543052199202306_1203619438_n

  • Nie wykonuj ich wszystkich na raz. Wybierz 2-3 z nich i włączaj je do swojego planu treningowego.
  • Jeśli wykonujesz ćwiczenia na nogi kilka razy w tygodniu, postaraj się zmieniać ćwiczenia tak, żeby atakować pośladki różnymi bodźcami.
  • Staraj się ćwiczyć z dużym ciężarem. Dobierz go tak, żeby pozwalał wykonać 10-15 powtórzeń poprawną techniką.
  • Wykonuj 3-4 serie każdego ćwiczenia.

Uzupełnieniem mogą być ćwiczenia izolowane (wszelkie rodzaje dowodzenia uda i wyprosty uda w stawie biodrowym. Nie ma konieczności ich wykonywania, ale jeśli masz ochotę, możesz wykorzystać je na końcu treningu.

Podsumowując. Jeśli chcesz mieć okrągłą  i jędrną pupę, musisz nad nią ciężko pracować. Pośladki to mięśnie, a mięśnie nie urosną bez treningu siłowego. Samo obcinanie kalorii i kręcenie godzinami cardio przybliża Cię bardziej do płaskodupia niż „brazylijskich pośladków”.

2 thoughts on “Bez przysiadu nie ma zadu, czyli o kształtowaniu pośladków”

    1. Oczywiście. Nie musisz wykonywać wszystkich ćwiczeń, jeśli któreś z nich Ci „nie leży”, pomiń je. Z żylakami powinnaś uważać na ruchy zwiększające ciśnienie w jamie brzusznej, bo będzie to automatycznie powodować wzrost nacisku na ściany naczyń krwionośnych. Możesz zacząć od ćwiczeń izolowanych i kończyć przysiadami, wyrokami itp. Pozwoli to używać mniejszego ciężaru i łatwiejsze uniknięcie wstrzymywania oddechu / zwiększenia ciśnienia w jamie brzusznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *