images

Dlaczego palacze mają zdrowsze kręgosłupy?

Taka jest prawda. Badania wykazują, że pracownicy biurowi, którzy palą papierosy mają kręgosłupy w znacznie lepszej kondycji niż osoby niepalące.

Z czego wynika ta zależność i czy palenie tytoniu ma zbawienny wpływ na kręgosłup?

Kręgosłup palacza

Samo palenie tytoniu jeszcze na nikogo nie podziałało prozdrowotnie, wręcz przeciwnie, powszechnie znamy negatywne skutki palenia papierosów.

Zdrowszy kręgosłup nikotynisty nie jest jednak przypadkiem. Pomyśl ile razy w ciągu dnia taki statystyczny palacz wstanie od biurka, przejdzie się na zewnątrz budynku, postoi z papierosem w ręce.

W tym samym czasie niepalący kolega siedzi przyklejony tyłkiem do fotela, gapi się w monitor, a jego kręgosłup cierpi katusze.

Nic, tylko zacząć palić

Nie wyciągaj zbyt pochopnych wniosków! Może palenie zwiększa Twoją dzienną aktywność teraz, ale substancje zawarte w papierosach mogą z czasem spowodować, że jedyne co Twój kręgosłup zyska, to przerzuty raka.

Może jest lepszy sposób?

Postaraj się tak zagospodarować przestrzeń biurową, żeby zmuszała Cię do ruchu na przykład umieść drukarkę w jak największej odległości od biurka, a dokumenty odkładaj na półkę, do której nie sięgniesz z fotela.received_m_mid_1459450521874_6d5a96bf0642b5b873_0

Zawsze możesz też wykorzystać krzesło na którym siedzisz i kilkukrotnie w ciągu dnia wykonać zestaw ćwiczeń, który będzie zbawienny dla Twojego kręgosłupa. Wystarczy jedna seria po 5 powtórzeń wykonane co 3-4 godziny, a Twoje ciało poczuje się lepiej.

Całość zajmie Ci dosłownie 2-3 minuty. Nie obawiaj się, szef się przyczepi, a intensywność ćwiczeń nie jest na tyle wysoka, że Twój zapach po treningu wzbudzi protesty kolegów z pracy.

Nie szukaj wymówek, tylko zmień statystyki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *